Αν σας αρέσει το σκι (και τα χειμερινα αθληματα γενικοτερα) και θελετε να γραφετε για αυτο πειτε το μου και θα σας κανω συντακτες του μπλογκ για να το γράφετε εσεις. Το μαιλ μου ειναι info@johnpatra.gr Τυχόν έσοδα από διαφημίσεις θα είναι δικά σας!

Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου 2010

Βανκούβερ 2010: Το πρόγραμμα των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων


Το πρόγραμμα των 21ων Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων του Βανκούβερ 2010 (σε τοπική ώρα) έχει ως εξής:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
10:00 'Αλμα με σκι - Ατομικό χαμηλού βατήρα (προκριματικός γύρος)
18:00 Τελετή Έναρξης

ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010

09:45 'Αλμα με σκι - Ατομικό χαμηλού βατήρα (1ος γύρος)
10:45 'Αλμα με σκι - Ατομικό χαμηλού βατήρα (ΤΕΛΙΚΟΣ)
11:45 Αλπικό σκι - Ελεύθερη κατάβαση ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Α΄ όμιλος: Σουηδία-Ελβετία
12:00 Πατινάζ ταχύτητας - 5.000μ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:00 Δίαθλο - Σπριντ 7,5 χλμ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:30 Ελεύθερο σκι - Moguls γυναικών (προκριματικά)
17:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Α΄ όμιλος: Καναδάς-Σλοβακία
17:00 Λουτζ - Μονό ανδρών (1η κούρσα)
17:00 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.500μ.
ανδρών (προκριματικά)
17:42 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 500μ.
γυναικών (προκριματικά)
18:18 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.500μ.
ανδρών (ημιτελικοί)
18:50 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - Σκυταλοδρομία 3.000μ.
γυναικών
(ημιτελικοί)
19:00 Λουτζ - Μονό ανδρών (2η κούρσα)
19:18 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.500μ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
19:30 Ελεύθερο σκι - Moguls γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
10:00 Αλπικό σκι - Σύνθετο γυναικών, Κατάβαση
10:00 Βόρειο σύνθετο - Ατομικό χαμηλού βατήρα
11:15 Δίαθλο - Σπριντ 10 χλμ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Β΄ όμιλος: ΗΠΑ-Κίνα
13:00 Αλπικό σκι - Σύνθετο γυναικών, Σλάλομ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:00 Λουτζ - Μονό ανδρών (3η κούρσα)
13:00 Πατινάζ ταχύτητας - 3.000μ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:45 Βόρειο σύνθετο - Ατομικό χαμηλού βατήρα/10 χλμ.
14:30 Ελεύθερο σκι - Moguls ανδρών (προκριματικά)
15:00 Λουτζ - Μονό ανδρών (4η κούρσα) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
16:30 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Σύντομο πρόγραμμα ζευγαριών
16:30 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Β΄ όμιλος: Φινλανδία-Ρωσία
17:30 Ελεύθερο σκι - Moguls ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 15 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
10:00 Σκι δρόμων αντοχής - 10 χλμ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
10:30 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross ανδρών (προκριματικά)
12:30 Σκι δρόμων αντοχής - 15 χλμ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:00 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross ανδρών (φάση «16»)
14:26 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross ανδρών (προημιτελικοί)
14:30 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Α΄ όμιλος: Ελβετία-Καναδάς
14:42 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross ανδρών (ημιτελικοί)
14:53 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
15:30 Πατινάζ ταχύτητας - 500μ.
ανδρών (Κούρσα 1 από 2)
17:00 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Ελεύθερο πρόγραμμα ζευγαριών
17:00 Λουτζ - Μονό γυναικών (1η κούρσα)
17:28 Πατινάζ ταχύτητας - 500μ.
ανδρών (Κούρσα 2 από 2) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
18:30 Λουτζ - Μονό γυναικών (2η κούρσα)
19:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Α΄ όμιλος: Σουηδία-Σλοβακία

ΤΡΙΤΗ 16 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Μεγάλη Βρετανία-Σουηδία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Νορβηγία-Καναδάς
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: ΗΠΑ-Γερμανία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Ελβετία-Δανία
10:00 Αλπικό σκι - Σύνθετο ανδρών, Κατάβαση
10:00 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross γυναικών (προκριματικά)
10:30 Δίαθλο - Πουρσουίτ 10 χλμ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Α΄ όμιλος: ΗΠΑ-Ελβετία
12:15 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross γυναικών (προημιτελικοί)
12:29 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross γυναικών (ημιτελικοί)
12:40 Χιονοσανίδα - Snowboard Cross γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:45 Δίαθλο - Πουρσουίτ 12,5 χλμ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:00 Λουτζ - Μονό γυναικών (3η κούρσα)
13:00 Πατινάζ ταχύτητας - 500μ.
γυναικών (Κούρσα 1 από 2)
13:30 Αλπικό σκι - Σύνθετο ανδρών, Σλάλομ (ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: ΗΠΑ-Ιαπωνία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Δανία-Σουηδία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Γερμανία-Ρωσία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Καναδάς-Ελβετία
14:30 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Β΄ όμιλος: Ρωσία-ΗΠΑ
14:30 Λουτζ - Μονό γυναικών (4η κούρσα) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
14:52 Πατινάζ ταχύτητας - 500μ.
γυναικών (Κούρσα 2 από 2) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
16:15 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Σύντομο πρόγραμμα ανδρών
16:30 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Α΄ όμιλος: Καναδάς-Νορβηγία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Καναδάς-Γερμανία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Κίνα-Γαλλία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: ΗΠΑ-Νορβηγία
19:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Β΄ όμιλος: Φινλανδία-Κίνα
21:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Β΄ όμιλος: Ρωσία-Λετονία

ΤΕΤΑΡΤΗ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Κίνα-Μεγάλη Βρετανία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Γερμανία-ΗΠΑ
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ελβετία-Σουηδία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ιαπωνία-Καναδάς
10:15 Σκι δρόμων αντοχής - Ατομικό σπριντ γυναικών, κλασική
(προκριματικά)
10:40 Σκι δρόμων αντοχής - Ατομικό σπριντ ανδρών, κλασική
(προκριματικά)
11:00 Αλπικό σκι - Ελεύθερη κατάβαση γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Γ΄ όμιλος: Φινλανδία-Λευκορωσία
12:30 Σκι δρόμων αντοχής - Ατομικό σπριντ γυναικών, κλασική
(προημιτελικοί)
12:55 Σκι δρόμων αντοχής - Ατομικό σπριντ ανδρών, κλασική
(προημιτελικοί)
13:00 Χιονοσανίδα - Halfpipe ανδρών (προκριματικά)
13:20 Σκι δρόμων αντοχής - Ατομικό σπριντ γυναικών, κλασική
(ημιτελικοί)
13:30 Σκι δρόμων αντοχής - Ατομικό σπριντ ανδρών, κλασική
(ημιτελικοί)
13:45 Σκι δρόμων αντοχής - Ατομικό σπριντ γυναικών, κλασική
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:55 Σκι δρόμων αντοχής - Ατομικό σπριντ ανδρών, κλασική
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Μεγάλη Βρετανία-Γαλλία

14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Δανία-Κίνα
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γερμανία-Σουηδία
14:30 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Α΄ όμιλος: Καναδάς-Σουηδία
16:00 Πατινάζ ταχύτητας - 1.000μ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:30 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Γ΄ όμιλος: Σουηδία-Γερμανία
17:00 Λουτζ - Διθέσιο (Κούρσα 1)
17:00 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 500μ.
γυναικών (προημιτελικοί)
17:15 Χιονοσανίδα - Halfpipe ανδρών (ημιτελικοί)
17:25 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.000μ.
ανδρών (προκριματικά)
18:00 Λουτζ - Διθέσιο (Κούρσα 2) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
18:10 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 500μ.
γυναικών (ημιτελικοί)
18:32 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - Σκυταλοδρομία 5.000μ.
ανδρών
(ημιτελικοί)
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ρωσία-Δανία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Μεγάλη Βρετανία-Σουηδία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Κίνα-Ελβετία
19:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Α΄ όμιλος: Σλοβακία-Ελβετία
19:07 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 500μ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
19:15 Χιονοσανίδα - Halfpipe ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
21:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Β΄ όμιλος: Τσεχία-Σλοβακία

ΠΕΜΠΤΗ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Δανία-ΗΠΑ
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γερμανία-Νορβηγία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Καναδάς-Σουηδία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Μεγάλη Βρετανία-Ελβετία
10:00 Δίαθλο - Ατομικό αγώνισμα αντοχής γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Α΄ όμιλος: ΗΠΑ-Νορβηγία
12:30 Χιονοσανίδα - Halfpipe γυναικών (προκριματικά)
13:00 Δίαθλο - Ατομικό αγώνισμα αντοχής ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:00 Πατινάζ ταχύτητας - 1.000μ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Καναδάς-Γερμανία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Κίνα-Ιαπωνία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ρωσία-Μεγάλη Βρετανία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Δανία-ΗΠΑ
14:30 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Β΄ όμιλος: ΗΠΑ-Φινλανδία
16:00 Χιονοσανίδα - Halfpipe γυναικών (ημιτελικοί)
16:00 Σκέλετον - Γυναίκες (1η σειρά)
16:30 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Α΄ όμιλος: Ελβετία-Καναδάς
17:00 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Ελεύθερο πρόγραμμα ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:00 Σκέλετον - Γυναίκες (2η σειρά)
18:00 Χιονοσανίδα - Halfpipe γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
18:30 Σκέλετον - 'Ανδρες (1η σειρά)
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Σουηδία-Κίνα
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Μεγάλη Βρετανία-Δανία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Νορβηγία-Ελβετία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γαλλία-Καναδάς
19:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών - Β΄ όμιλος: Κίνα-Ρωσία
19:45 Σκέλετον - 'Ανδρες (2η σειρά)
21:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Β΄ όμιλος: Σλοβακία-Ρωσία

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Γερμανία-Μεγάλη Βρετανία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ρωσία-ΗΠΑ
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Κίνα-Δανία
10:00 'Αλμα με σκι - Ατομικό από υψηλό βατήρα (προκριματικά)
11:30 Αλπικό σκι - Υπεργιγαντιαίο σλάλομ ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Γ΄ όμιλος: Λευκορωσία-Σουηδία
13:00 Σκι δρόμων αντοχής - Πουρσουίτ 15 χλμ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γερμανία-Ελβετία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Δανία-Καναδάς
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γαλλία-ΗΠΑ
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Νορβηγία-Κίνα
15:45 Σκέλετον - Γυναίκες (3η σειρά)
16:30 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Β΄ όμιλος: Τσεχία-Λετονία
16:45 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Χορός στον πάγο, Υποχρεωτικός χορός
16:45 Σκέλετον - Γυναίκες (4η σειρά) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
18:20 Σκέλετον - 'Ανδρες (3η σειρά)
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Δανία-Καναδάς
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Σουηδία-Κίνα
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Μεγάλη Βρετανία-Ιαπωνία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ελβετία-Ρωσία
19:30 Σκέλετον - 'Ανδρες (4η σειρά) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
21:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Γ΄ όμιλος: Φινλανδία-Γερμανία

ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Νορβηγία-Δανία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γαλλία-Γερμανία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Κίνα-Μεγάλη Βρετανία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Σουηδία-ΗΠΑ
10:00 Αλπικό σκι - Υπεργιγαντιαίο σλάλομ γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
10:00 Ελεύθερο σκι - Aerials γυναικών (προκριματικά)
11:30 'Αλμα με σκι - Ατομικό από υψηλό βατήρα (1ος γύρος)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Α΄ όμιλος: Νορβηγία-Ελβετία
12:30 'Αλμα με σκι - Ατομικό από υψηλό βατήρα (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:30 Σκι δρόμων αντοχής - Πουρσουίτ 30 χλμ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Σουηδία-Ρωσία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: ΗΠΑ-Μεγάλη Βρετανία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Δανία-Ελβετία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Γερμανία-Κίνα
14:30 Χόκεϊ επί πάγου - Αγώνας κατάταξης γυναικών
16:15 Πατινάζ ταχύτητας - 1.500μ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:30 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Β΄ όμιλος: Λετονία-Σλοβακία
17:00 Έλκηθρο - Διθέσιο ανδρών (1η σειρά)
17:45 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.500μ.
γυναικών (προκριματικά)
18:29 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.000μ.
ανδρών (προημιτελικοί)
18:30 Έλκηθρο - Διθέσιο ανδρών (2η σειρά)
18:58 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.500μ.
γυναικών (ημιτελικοί)
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Ελβετία-Κίνα
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Σουηδία-Γαλλία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Καναδάς-Μεγάλη Βρετανία
19:00 Χόκεϊ επί πάγου - Αγώνας κατάταξης γυναικών
19:28 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.000μ.
ανδρών (ημιτελικοί)
19:51 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.500μ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
20:05 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.000μ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
21:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Γ΄ όμιλος: Γερμανία-Λευκορωσία

ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Μεγάλη Βρετανία-Ελβετία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Γερμανία-Δανία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Καναδάς-ΗΠΑ
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ρωσία-Ιαπωνία
09:15 Ελεύθερο σκι - Ski Cross ανδρών (προκριματικά)
10:00 Αλπικό σκι - Γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών (1η κούρσα)
10:45 Δίαθλο - 15 χλμ.
ανδρών, μαζική εκκίνηση (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Β΄ όμιλος: Ρωσία-Τσεχία
12:15 Ελεύθερο σκι - Ski Cross ανδρών (φάση «16»)
12:48 Ελεύθερο σκι - Ski Cross ανδρών (προημιτελικοί)
13:00 Δίαθλο - 12,5 χλμ.
γυναικών, μαζική εκκίνηση (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:07 Ελεύθερο σκι - Ski Cross ανδρών (ημιτελικοί)
13:18 Ελεύθερο σκι - Ski Cross ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:30 Έλκηθρο - Διθέσιο ανδρών (3η σειρά)
13:45 Αλπικό σκι - Γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών (2η κούρσα)
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: ΗΠΑ-Μεγάλη Βρετανία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Νορβηγία-Σουηδία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Ελβετία-Καναδάς
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Δανία-Γερμανία
14:45 Έλκηθρο - Διθέσιο ανδρών (4η σειρά) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
15:00 Πατινάζ ταχύτητας - 1.500μ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:15 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Χορός στον πάγο, Πρωτότυπος χορός
16:40 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Α΄ όμιλος: Καναδάς-ΗΠΑ
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Κίνα-Καναδάς
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ιαπωνία-Γερμανία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: ΗΠΑ-Σουηδία
21:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Γ΄ όμιλος: Σουηδία-Φινλανδία

ΔΕΥΤΕΡΑ 22 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γαλλία-Νορβηγία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Καναδάς-ΗΠΑ
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γερμανία-Κίνα
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Ελβετία-Σουηδία
10:00 'Αλμα με σκι - Ομαδικό (1ος γύρος)
10:45 Σκι δρόμων αντοχής - Ομαδικό σπριντ γυναικών
(ημιτελικοί)
10:45 'Αλμα με σκι - Ομαδικό (ΤΕΛΙΚΟΣ)
11:35 Σκι δρόμων αντοχής - Ομαδικό σπριντ ανδρών
(ημιτελικοί)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου - Ημιτελικός γυναικών
13:00 Σκι δρόμων αντοχής - Ομαδικό σπριντ γυναικών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:25 Σκι δρόμων αντοχής - Ομαδικό σπριντ ανδρών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ρωσία-Κίνα
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ιαπωνία-Ελβετία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Σουηδία-Καναδάς
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Μεγάλη Βρετανία-Δανία
14:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών: Αγώνας για θέσεις 7-8
16:45 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Χορός στον πάγο,
Ελεύθερος χορός (ΤΕΛΙΚΟΣ)
17:00 Χόκεϊ επί πάγου - Ημιτελικός γυναικών
18:00 Ελεύθερο σκι - Aerials ανδρών (προκριματικά)
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γερμανία-Μεγάλη Βρετανία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Γαλλία-Δανία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Κίνα-ΗΠΑ
19:00 Χόκεϊ επί πάγου γυναικών: Αγώνας για θέσεις 5-6

ΤΡΙΤΗ 23 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ιαπωνία-Σουηδία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ελβετία-Γερμανία
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: ΗΠΑ-Κίνα
09:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Καναδάς-Μεγάλη Βρετανία
10:00 Βόρειο σύνθετο - Ομαδικό/4Χ5 χλμ.
10:30 Ελεύθερο σκι - Ski Cross γυναικών (προκριματικά)
11:00 Πατινάζ ταχύτητας - 10.000 ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
11:30 Δίαθλο - Σκυταλοδρομία 4Χ6 χλμ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Αγώνας για τα πλέι οφ
13:00 Ελεύθερο σκι - Ski Cross γυναικών (φάση «16»)
13:00 Βόρειο σύνθετο - Ομαδικό/4Χ5 χλμ.
- Σκυταλοδρομία 4Χ5 χλμ.
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:33 Ελεύθερο σκι - Ski Cross γυναικών (προημιτελικοί)
13:52 Ελεύθερο σκι - Ski Cross γυναικών (ημιτελικοί)
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Κίνα-Καναδάς
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Σουηδία-Δανία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Μεγάλη Βρετανία-Νορβηγία
14:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά ανδρών: Ελβετία-Γαλλία
14:03 Ελεύθερο σκι - Ski Cross γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
16:30 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Σύντομο πρόγραμμα γυναικών
16:30 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Αγώνας για τα πλέι οφ
17:00 Έλκηθρο - Γυναίκες (1η σειρά)
18:00 Έλκηθρο - Γυναίκες (2η σειρά)
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ελβετία-ΗΠΑ
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Καναδάς-Ρωσία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Ιαπωνία-Δανία
19:00 Κέρλινγκ - Προκριματικά γυναικών: Σουηδία-Γερμανία
19:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Αγώνας για τα πλέι οφ
21:00 Χόκεϊ επί πάγου ανδρών - Αγώνας για τα πλέι οφ

ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
10:00 Αλπικό σκι - Γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών (1η κούρσα)
11:15 Σκι δρόμων αντοχής - Σκυταλοδρομία 4Χ10 χλμ.
ανδρών κλασική/ελεύθερη
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου - Προημιτελικός ανδρών
13:00 Πατινάζ ταχύτητας - 5.000μ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:15 Αλπικό σκι - Γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών (2η κούρσα)
-ΤΕΛΙΚΟΣ-
16:30 Χόκεϊ επί πάγου - Προημιτελικός ανδρών
17:00 Έλκηθρο - Γυναίκες (3η σειρά)
17:00 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.000μ.
γυναικών (προκριματικά)
17:47 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 500μ.
ανδρών (προκριματικά)
18:00 Έλκηθρο - Γυναίκες (4η σειρά) -ΤΕΛΙΚΟΣ-
18:26 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα -
Σκυταλοδρομία 3.000μ. γυναικών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
19:00 Χόκεϊ επί πάγου - Προημιτελικός ανδρών
19:30 Ελεύθερο σκι - Aerials γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
21:00 Χόκεϊ επί πάγου - Προημιτελικός ανδρών

ΠΕΜΠΤΗ 25 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - Ημιτελικός γυναικών
09:00 Κέρλινγκ - Ημιτελικός γυναικών
10:00 Βόρειο σύνθετο - Ατομικό υψηλού βατήρα
11:00 Σκι δρόμων αντοχής - Σκυταλοδρομία 4Χ5 χλμ.
γυναικών κλασική/ελεύθερη
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
11:00 Χόκεϊ επί πάγου - «Μικρός τελικός» γυναικών
13:00 Βόρειο σύνθετο - Ατομικό υψηλού βατήρα/10 χλμ.
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:00 Κέρλινγκ - Ημιτελικός ανδρών
14:00 Κέρλινγκ - Ημιτελικός ανδρών
15:30 Χόκεϊ επί πάγου - Τελικός γυναικών
17:00 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Ελεύθερο πρόγραμμα γυναικών
18:00 Ελεύθερο σκι - Aerials ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - «Μικρός τελικός» γυναικών
10:00 Αλπικό σκι - Σλάλομ γυναικών (1η κούρσα)
10:00 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών
(προκριματικά)
11:30 Δίαθλο - Σκυταλοδρομία 4Χ7,5 χλμ.ανδρών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:00 Χόκεϊ επί πάγου - Ημιτελικός ανδρών
12:15 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών
(φάση «16»)
12:30 Πατινάζ ταχύτητας - Ομαδικό πουρσουίτ ανδρών
(προημιτελικοί)
12:51 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών
(προημιτελικοί)
13:00 Έλκηθρο - Τετραθέσιο ανδρών (1η σειρά)
13:09 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών
(ημιτελικοί)
13:20 Πατινάζ ταχύτητας - Ομαδικό πουρσουίτ γυναικών
(προημιτελικοί)
13:30 Αλπικό σκι - Σλάλομ γυναικών (2η κούρσα)
-ΤΕΛΙΚΟΣ-
13:31 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ γυναικών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
14:07 Πατινάζ ταχύτητας - Ομαδικό πουρσουίτ ανδρών
(ημιτελικοί)
14:30 Έλκηθρο - Τετραθέσιο ανδρών (2η σειρά)
15:00 Κέρλινγκ - Τελικός γυναικών
18:00 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 500μ.
ανδρών (προημιτελικοί)
18:14 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.000μ.
γυναικών (προημιτελικοί)
18:30 Χόκεϊ επί πάγου - Ημιτελικός ανδρών
18:43 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 500μ.
ανδρών (ημιτελικοί)
18:52 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.000μ.
γυναικών (ημιτελικοί)
19:14 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 500μ.
ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
19:24 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα - 1.000μ.
γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
19:51 Πατινάζ ταχύτητας σε μικρή πίστα -
Σκυταλοδρομία 5.000μ. ανδρών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 27 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:00 Κέρλινγκ - «Μικρός τελικός» ανδρών
10:00 Αλπικό σκι - Σλάλομ ανδρών (1η κούρσα)
10:00 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών
(προκριματικά)
11:45 Σκι δρόμων αντοχής - 30 χλμ.
γυναικών, μαζική εκκίνηση, κλασική
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:15 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών
(φάση «16»)
12:30 Πατινάζ ταχύτητας - Ομαδικό πουρσουίτ γυναικών
(ημιτελικοί)
12:51 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών
(προημιτελικοί)
12:51 Πατινάζ ταχύτητας - Ομαδικό πουρσουίτ ανδρών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:00 Έλκηθρο - Τετραθέσιο ανδρών (3η σειρά)
13:09 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών
(ημιτελικοί)
13:13 Πατινάζ ταχύτητας - Ομαδικό πουρσουίτ γυναικών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:31 Χιονοσανίδα - Παράλληλο γιγαντιαίο σλάλομ ανδρών
(ΤΕΛΙΚΟΣ)
13:45 Αλπικό σκι - Σλάλομ ανδρών (2η κούρσα)
-ΤΕΛΙΚΟΣ-
14:15 Έλκηθρο - Τετραθέσιο ανδρών (4η σειρά)
-ΤΕΛΙΚΟΣ-
15:00 Κέρλινγκ - Τελικός ανδρών
16:30 Καλλιτεχνικό πατινάζ - Γκαλά επίδειξης
19:00 Χόκεϊ επί πάγου - «Μικρός τελικός» ανδρών

ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010
09:30 Σκι δρόμων αντοχής - 50 χλμ.
ανδρών, μαζική εκκίνηση, κλασική (ΤΕΛΙΚΟΣ)
12:15 Χόκεϊ επί πάγου - Τελικός ανδρών
17:30 Τελετή Λήξης

http://www.express.gr/news/sports/264184oz_20100213264184.php3

Δεν υπάρχουν σχόλια: